Skuteczność ziołolecznictwa w walce z chorobami

W czasach przed wynalezieniem medykamentów to właśnie zioła ratowały ludzi od gorączki, ze stanów zapalnych, uśmierzały ból i leczyły tysiące innych dolegliwości. Osoby związane z ziołolecznictwem uważane były zaś za zdecydowanie najważniejsze w społeczności, a ich wiedza za bezcenną. Dzisiaj, chociaż na rynku farmaceutycznym nie brak środków farmakologicznych, zioła wciąż utrzymują bardzo wysoką pozycję, co najlepiej widać po popularnych sklepach z ziołami. Jednak jak je dobrze wykorzystać i które z nich powinny znaleźć się w każdej domowej apteczce?

Dlaczego ziołoterapia jest ważna w dzisiejszych czasach?

Zdecydowanie nie bez powodu na takich stronach, jak: https://www.plantago-sklep.pl/ziola można znaleźć dziesiątki różnych preparatów, a wszystkie bazujące na naturalnych składnikach roślinnych, wyciągach i ekstraktach. Skąd ta popularność? Przede wszystkim to receptury i rośliny znane i z powodzenie stosowane od tysięcy lat, z nieraz znacznie większą potwierdzoną skutecznością niż lekarstwa tworzone chemicznie w laboratoriach. Działanie poszczególnych roślin jest przebadane dogłębnie, dzięki czemu nie ma mowy o pomyłce. Jednocześnie nie ma też mowy o skutkach ubocznych, ponieważ ekstrakty roślinne takich w ludzkim organizmie po prostu nie wywołują. Choćby z tego względu warto przyjrzeć się szerokiej ofercie takich sklepów, jak Sklep Plantago.

Jakie schorzenia i dolegliwości mogą wyleczyć zioła?

Zioła stosowane są często w medycznej aromaterapii, którą można również wykonywać samodzielnie w domu, jeśli tylko posiada się dowolne produkty z takich list, jak: https://www.plantago-sklep.pl/aromaterapia. Ponadto najczęściej roślinne preparaty oraz ziołowe herbatki stosuje się w czasie przeziębienia lub profilaktycznie w okresie większej zachorowalności. Propolis czy szałwia stosowane są powszechnie na ból gardła, rumianek czy dzika róża działają zaś przeciwzapalnie oraz przeciwbólowo i łagodząco. Chmiel czy korzeń kozłka lekarskiego pomogą w problemach z bezsennością, liście morwy skutecznie obniżą poziom cukru we krwi, a maruna lepiej niż jakikolwiek inny preparat przeciwbólowy będzie niwelować dolegliwości migrenowe. Wiesiołek powszechnie stosowany jest w zapaleniach stawów oraz pomocniczo przy chorobach układu krążenia. Jeżówkę można stosować po doznaniu urazów i kontuzji, aby szybciej zagoić rany. Napar z lipy stosowany jest na przeziębienie, z kolei skrzyp polny rewelacyjnie sprawdza się w leczeniu schorzeń związanych z układem moczowym oraz przy miażdżycy.

To jednak tylko niewielki odsetek tego, z mocy jakich roślin można – i trzeba, dla własnego dobra – korzystać na co dzień.

Scroll to Top