Wpływ masażu na zdrowie

Masaż doskonale wpływa na samopoczucie fizyczne, jak i psychiczne. Obniża poziom stresu, relaksuje, jest to doskonały sposób na to, aby odpocząć, jest zalecany osobom cierpiącym na spadek nastroju, lęki, depresje.

Zalety chodzenia na masaż

Masaż pozwala rozluźnić mięśnie, przywraca elastyczność stawów, działa przeciwbólowo. Dzięki niemu usprawniony jest system limfatyczny, organizm szybciej wydala toksyny zgromadzone w mięśniach. Pozytywnie wpływa również na stres, gdyż znacząco go obniża. Jeśli żyjemy szybko i często jesteśmy narażeni na stres, masaż może przywrócić harmonię.

To potwierdzają badania

Naukowcy przeprowadzili szereg badań na temat wpływu masażu na zdrowie oraz samopoczucie. Wyniki potwierdziły, że regularne uczęszczanie na masaż obniża poziom stresu i wpływa zbawiennie na stan psychiczny człowieka. Zauważono spadek poziomu lęku oraz spadek objawów depresji. Najistotniejsze jest jednak to, że u badanych znacząco obniżył się poziom kortyzolu, który jest odpowiedzialny za stres. Jak wiadomo stres może być przyczyną wielu poważnych chorób, niestety część z nich to choroby śmiertelne.

Jaki masaż będzie najlepszy?

Po pierwsze trzeba wybrać odpowiedni salon masażu. Obecnie możliwości jest wiele bez względu na to, w jakim mieście czy kraju mieszkamy. W Wielkiej Brytanii godny polecenia jest Massage Nottingham. Po drugie należy wybrać odpowiedni rodzaj masażu, tu także możliwości jest wiele. Dobrze będzie poradzić się masażysty, który na pewno będzie w stanie nam doradzić najlepsze rozwiązanie. Jeśli idziemy na masaż po raz pierwszy, najlepiej wybierać masaż klastyczny, który rozluźni wszystkie mięśnie ciała. Później można próbować innych rodzajów masażu, w zależności od tego, jak często będziemy korzystać z takich usług.

Masaż to bez wątpienia bardzo dobre rozwiązanie i jeśli mamy trochę czasu oraz odpowiedni budżet, warto zdecydować się pójść i spróbować. Oczywiście dużo zależy od masażysty, dlatego pamiętajmy, aby wybierać spośród osób o odpowiednich kompetencjach, które naprawdę znają się na rzeczy i mają doświadczenie w zawodzie. Masaż pomoże nam się rozluźnić, ale również bardzo dobrze działa na psychikę człowieka. Dzięki niemu z pewnością poczujemy się pewniej, nasza postawa się zmieni, mięśnie będą bardziej rozluźnione, a ciało elastyczne.

Wybierając pomiędzy wyjściem na piwo, a masażem, warto zdecydować się na to drugie, szczególnie po całym tygodniu pracy, kiedy jesteśmy przemęczeni i wyczerpani psychicznie. To dobry sposób na relaks zarówno dla duszy, jak i dla ciała.

Scroll to Top