Kawa pod choinkę – czy to dobry prezent?

Główkujesz, czy sprezentowanie kawy pod choinkę to dobry pomysł? Dlaczego kawowy podarunek cieszy się tak dużą popularnością? Przekonaj się, że taki wybór może okazać się strzałem w dziesiątkę! 

Popularny zwyczaj picia kawy 

Czy rzeczywiście picie kawy jest tak rozpowszechnione? Statystki mówią same za siebie. Według przeprowadzonych ankiet na świecie wypija się 25 milionów litrów kawy dziennie. To wręcz nieprawdopodobna liczba! Po napój sięga się z wielu różnych powodów – najczęściej wypija się go dla smaku lub w celu pobudzenia organizmu. Filiżanka lub kubek kawowego napoju jest też klasycznym elementem wielu spotkań towarzyskich. Na licznych forach i kanałach społecznościowych znajdziesz mnóstwo wskazówek i porad dotyczących wyboru ziaren lub nowoczesnych metod parzenia. W społeczeństwie wiedza na temat kawy jest dużo większa w porównaniu z poprzednimi latami – dlatego też coraz więcej osób posiada w swoim domu sprzęt do przygotowania ulubionej kawy! 

Kawa jako prezent pod choinkę – czy to dobry pomysł? 

Podarowanie kawy jako świąteczny prezent idealnie sprawdzi się w przypadku osób, które lubią i spożywają ten napój na co dzień. Prawdziwi kawosze nigdy nie uważają, że w domu jest za dużo kawy, albo że trzeba wypijać określoną liczbę filiżanek w ciągu dnia! Taki prezent okazuje się niezwykle praktyczny, bo z pewnością się nie zmarnuje. Jest także trafiony, dlatego że na twarzy osoby obdarowanej pojawia się szczery uśmiech! Przy dobieraniu konkretnego produktu weź pod uwagę indywidualne preferencje obdarowywanego. Czy taka osoba posiada w swoim domu ekspres do kawy lub młynek? Jeśli tak, to postaw na kawę ziarnistą wysokiej jakości. Może Twój bliski uwielbia alternatywne metody parzenia? Kawa speciality z pewnością przypadnie mu do gustu! 

Kawa – niecodzienny prezent na święta

Kawa może być miłym prezentem na święta nawet dla osoby, która codziennie po nią sięga. Takim podarunkiem również można ją zaskoczyć! Jeśli Twój bliski zwykle decyduje się na ziarna z zagranicy, to możesz pomóc mu odkrywać zupełnie nowe smaki, wybierając produkty z polskich palarni – ciekawe propozycje możesz znaleźć w internetowym sklepie Cafe Silesia. Jeśli poza kawą planujesz dorzucić inne akcesoria do świątecznej paczki, to zapoznaj się z szerokim asortymentem sklepu i swojemu bliskiemu podaruj pełen zestaw do przygotowania kawowego napoju. Nie zapomnij o estetycznym opakowaniu! 

Co wziąć pod uwagę przy zakupie kawy?

Trafiony prezent jest oznaką silnej więzi oraz tego, że bliskie osób wiedzą, co dla nas dobre. Jeśli planujesz zakup kawy jako prezent pod choinkę, to uwzględniaj najważniejsze aspekty: 

  • rodzaj posiadanego sprzętu do kawy, 
  • dotychczasowe opinie i preferencje kawosza, 
  • efekt, jaki ma wywołać prezent. 

Jeśli podarunek ma zaskakiwać, to musisz pomyśleć w nieszablonowy sposób. Dostępnych rodzajów kawy jest tak wiele, że Twój bliski z pewnością nie wypróbował jeszcze każdej z nich – możesz mu w tym pomóc!

Scroll to Top